Общинска избирателна комисия Велико Търново


РЕШЕНИЕ
№ 233
Велико Търново, 29.10.2019

ОТНОСНО: ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

Брой мандати за общински съветници: 

                  Тридесет и седем                                                             37

                             с думи                                                                                   с цифри

Днес, 29.10.2019 г., в 17,00 ч. общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

Р Е Ш И :

  1. Общинската избирателна квота е седемстотин тридесет и осем         738 гласове.

                                                                         (с думи)                               (с цифри)

    ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати:

Имена на общински съветници                                                                              ЕГН/ЛН

………………………………….                                                                                 .…………

 

ІІІ. Мандатите за общински съветници се разпределят по кандидатски листи на партии, коалиции и местни коалиции, получили действителни гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 № в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

БРОЙ МАНДАТИ

…………….                         ……………

 с думи                                 с цифри

26

Коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

  два                                             2  

34

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

 три                                              3

43

ПП ГЕРБ

седемнадесет                            17

44

Българска демократична общност

три                                               3

55

Движение за права и свободи - ДПС

два                                               2

66

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

три                                               3

71

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

седем                                          7

 

         IV.Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, както следва:

Наименование на партия/коалиция/местна коалиция

 

Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата

Брой предпочитания

26

Коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

1

Светлозар Николов Стойков

320

2

Тодор Дамянов Тодоров

191

34

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

1

Евгени Петков Коев

582

2

Деян Юлиянов Куздов

251

3

Юлия Илиева Тонкова

174

43

ПП ГЕРБ

1

Венцислав Ангелов Спирдонов

451

2

Росен Върбанов Иванов

180

3

Деян Минков Хаджийски

242

4

Георги Кръстев Марков

310

5

Георги Петров Недев

507

6

Николен Вeсeлинов Стойнов

374

7

Мирослав Трифонов Маринов

184

8

Александър Бенев Нанков

136

9

Валентин Василев Точков

389

10

Нейко Генчев Генчев

189

11

Даниела Андреева Андреева-Тодорова

138

12

Атанас Петров Парушев

164

13

Жельо Миленов Желев

90

14

Христо Евгениев Стоев

181

15

Тихомир Милков Нанев

434

16

Драгомир Събев Йосифов

189

17

Йорданка Георгиева Стефанова

122

44

Българска демократична общност        

1

Любен Иванов Велчев

502

2

Калина Михайлова Широкова

345

3

Иван Александров Ангелов

302

55

Движение за права и свободи - ДПС

1

Гюнай Мюмюнов Далоолу

749

2

Сунай Хасанов Мунков

406

66

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

Калоян Милков Янков

568

2

Мавроди Евстатиев Калейнски

423

3

Елена Светославова Чамуркова

166

71

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

1

Весела Николаева Лечева

2228

2

Петко Михайлов Тюфекчиев

88

3

Николай Илчев Илиев

196

4

Стефан Петров Антонов

48

5

Стоян Витанов Витанов

176

6

Мариян Веселинов Кенаров

50

7

Валерия-Тереза Тошкова Дончева

121

 (Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 от ИК и Решение на ЦИК.)

  1. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

Имена на общинските съветници

Наименование на партия/коалиция/местна коалиция

ЕГН

1

Александър Бенев Нанков

ПП ГЕРБ

 

2

Атанас Петров Парушев

ПП ГЕРБ

 

3

Валентин Василев Точков

ПП ГЕРБ

 

4

Валерия - Тереза Тошкова Дончева

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

5

Венцислав Ангелов Спирдонов

ПП ГЕРБ

 

6

Весела Николаева Лечева

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

7

Георги Кръстев Марков

ПП ГЕРБ

 

8

Георги Петров Недев

ПП ГЕРБ

 

9

Гюнай Мюмюнов Далоолу

Движение за права и свободи - ДПС

 

10

Даниела Андреева Андреева - Тодорова

ПП ГЕРБ

 

11

Деян Минков Хаджийски

ПП ГЕРБ

 

12

Деян Юлиянов Куздов

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

 

13

Драгомир Събев Йосифов

ПП ГЕРБ

 

14

Евгени Петков Коев

ПП ГЕРБ

 

15

Елена Светославова Чамуркова

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

 

16

Жельо Миленов Желев

ПП ГЕРБ

 

17

Иван Александров Ангелов

Българска демократична общност

 

18

Йорданка Георгиева Стефанова

ПП ГЕРБ

 

19

Калина Михайлова Широкова

Българска демократична общност

 

20

Калоян Милков Янков

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

 

21

Любен Иванов Велчев

Българска демократична общност

 

22

Мавроди Евстатиев Калейнски

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

 

23

Мариян Веселинов Кенаров

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

24

Мирослав Трифонов Маринов

ПП ГЕРБ

 

25

Нейко Генчев Генчев

ПП ГЕРБ

 

26

Николай Илчев Илиев

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

27

Николен Веселинов Стойнов

ПП ГЕРБ

 

28

Петко Михайлов Тюфекчиев

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

29

Росен Върбанов Иванов

ПП ГЕРБ

 

30

Светозар Николов Стойков

Коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

 

31

Стефан Петров Антонов

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

32

Стоян Витанов Витанов

Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение 21)

 

33

Сунай Хасанов Мунков

Движение за права и свободи - ДПС

 

34

Тихомир Мирков Нанев

ПП ГЕРБ

 

35

Тодор Дамянов Тодоров

Коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

 

36

Христо Евгениев Стоев

ПП ГЕРБ

 

37

Юлия Илиева Тонкова

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

 

 

Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения: няма

 

Председател: Десислава Стефанова Йонкова

Секретар: Христо Здравков Данев

* Публикувано на 29.10.2019 в 17:57 часа

Свързани решения:

250/31.10.2019

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 273 / 03.12.2019

    относно: жалба с вх. № 461/26.11.2019г.

  • № 272 / 18.11.2019

    относно: Заявление от Любен Иванов Велчев за отказ да бъде общински съветник

  • № 271 / 07.11.2019

    относно: Поправка на фактически грешки в Решение №233/29.10.2019г. на ОИК -В.Търново.

всички решения